Tomas Gumbelevičius – apie pirmuosius žingsnius futbole, persikėlimą į Marijampolę, gautą šansą ir palaikymą

2023-08-24

Marijampolės futbolo centro auklėtinis ir „Sūduvos“ futbolininkas Tomas Gumbelevičius 2023-ių metų kovo 4 dieną sužaidė pirmąsias rungtynes atstovaudamas mūsų akademijos U-18 komandai. Liepos mėnesį futbolininkas debiutavo „Optibet A lygos“ dvikovoje su šalies čempionu Vilniaus „Žalgiriu“. Po dar kelių savaičių kai kurie „Sūduvos“ sirgaliai kilstelėjo antakį arba buvo išmušti šalto prakaito, kai starto sudėtyje greta Aleksandro Živanovičiaus vidurio gynybos širdyje išvydo būtent šį septyniolikmetį. Na o dabar apie viską nuo pradžių. Pačių pradžių.

„Futbolą pradėjau lankyti penkerių metų Kauno „Tauro“ futbolo mokykloje. Žaidėme salėje, o vėliau – gardeliuose. Tuomet perėjau į „Ąžuolo“ futbolo akademiją, kur ir prasidėjo visas futbolo kelias“, – apie pirmuosius žingsnius sporte kalbėjo futbolininkas.

Po FA „Ąžuolas“ kauniečio karjera pakrypo į „Kauno Žalgirį“.

„Nusprendžiau pasirinkti „Kauno Žalgirį“, nes jų U-15 komanda žaidė Elitinėje jaunių lygoje bei pasiūlė geresnes sąlygas tobulėti“, – teigė T. Gumbelevičius.

Kita futbolininko karjeros stotelė buvo NFA „Be1“. Čia futbolininkui teko žaisti už U-16, U-17, U-18 komandas ir LFF taurėje pagrindinėje „Be1“ komandoje. Tiesa, galimybių pasirodyti aikštėje Pirmoje lygoje gynėjas nesulaukė.

„Buvo kiti gynėjai ir nesvarbu, ar jie turėjo rungtynes praleisti dėl traumų ar dėl kortelių, pasitikėjimo iš trenerio nesulaukiau. Smagu, kad dabar galiu parodyti, jog žaisti galiu“, – apie tuometinio NFA „Be1“ ekipos specialisto iš Ispanijos pasirinkimą kalbėjo futbolininkas.

Tada prasidėjo naujas gyvenimo etapas Marijampolėje. Pakalbėjęs su treneriu Dovydu Lastausku ir jau Suvalkijos sostinėje buvusiais bičiuliais Tomas nusprendė atvykti į Marijampolės futbolo centrą.

„Draugai čia jau buvo atvažiavę ankščiau. Pakalbėjau su treneriu, kuris pažadėjo žaidimo laiko ir suteikti šansą. Apsiprasti Marijampolėje daug laiko nereikėjo, gal tik mokykloje buvo kiek sunkiau nei Kaune“, –  naują karjeros iššūkį aptarė futbolininkas.

Nuo kovo mėnesio Tomas sužaidė daug rungtynių atstovaudamas akademijos U-18 ir „Sūduvos B“  komandoms. Gerai užsirekomendavęs futbolininkas po keitimo į aikštę buvo mestas ir „Optibet A lygos“ kovoje su šalies čempionu.

„Nebuvo, kad labai liūdėčiau dėl pralaimėjimo, labiau džiaugiausi galimybe debiutuoti“, – pirmąsias rungtynes čempionate prisiminė T. Gumbelevičius.

Po dar kelių savaičių kai kurie „Sūduvos“ sirgaliai galėjo nustebti kuomet starto sudėtyje greta Aleksandro Živanovičiaus dvikovoje su „Dainava“ išvydo ne Augustą Dubicką, kuris negalėjo žaisti dėl traumos, ar Jevgeną Smirnovą. Pastarasis aikštėje nepasirodė dėl raudonos kortelės, gautos rungtynėse su „Džiugu“.

Pirmąsias rungtynes „Sūduvos“ starto sudėtyje, atslūgus emocijoms, prisiminė T. Gumbelevičius: „Debiutas patiko, tik kad padariau pora elementarių klaidų, kurių buvo galima išvengti. Viskas neblogai, paprasti sprendimai, o paprasti sprendimai ir sudaro futbolo esmę.“

Vytauto Kuralavičiaus nuotrauka.

Po rungtynių su „Dainava“ treneris D. Lastauskas pripažino, kad myli savo vidurio gynėją A. Živanovičių. Gražių žodžių komandos kapitonui nepagailėjo ir jaunasis sūduvietis.

„Padeda labai daug, beveik kaip antras tėvas. Visada duoda naudingų patarimų, pamoko“, – apie bendradarbiavimą A. Živanovičium rungtynių ir treniruočių metu kalbėjo futbolininkas.

Sužaidęs dvejas rungtynes „Optibet A lygoje“ su „Dainava“ ir Gargždų „Banga“, T. Gumbelevičius apšilo kojas bei kartu su komanda keliavo į LFF taurės rungtynes Telšiuose.

„Atmosfera stadione buvo puiki, dominavome aikštėje, turėjome daugybę progų, kurių nerealizavome, ir viskas nusikėlė į baudinių seriją. Sakė, kad būčiau mušęs paskutinis (baudinių serijoje). Smūgiuodamas labiau remiuosi jėga nei tikslumu ir kur pataikysiu, ten pataikysiu (juokiasi)“, – nesėkme pasibaigusias LFF taurės ketvirtfinalio rungtynes prisiminė futbolininkas.

Po skaudžių LFF taurės ketvirtfinalio rungtynių nei Tomas, nei komanda daug laiko pailsėti neturėjo. Vos po trijų dienų laukė dar vienas išbandymas su vienais pagrindinių konkurentų lygoje – Vilniaus „Riteriais“. Iki šio susitikimo, T. Gumbelevičiui būnant aikštėje, komanda įvarčio nepraleido net 300 grynojo žaidimo minučių. Nepraleido ir dar 84 min. Vilniuje.

„Nebuvo sunku rungtyniauti dėl gero atsigavimo. Dar nebuvo, kad taip greitai atgaučiau jėgas praėjus vos trims dienoms po rungtynių. Tik tas Nicolos Popovičiaus įvartis… Visas rungtynes pirmavome, man po koja atliko smūgį ir trūko labai nedaug, kad jį blokuočiau“, – „Riterių“ pelnytą įvartį prisiminė vidurio gynėjas.

FK „Riteriai“ nuotrauka.

„Sūduva“ visas rungtynes pirmavo, tačiau buvo arti nesėkmės, kai jau per teisėjo kompensuotą laiką kamuolį į tinklą pasiuntė „Riterių“ puolėjas Ebuka Onah. Tą momentą prisiminė ir Tomas: „Mačiau, kad tas, kuris perdavė kamuolį, tikrai buvo nuošalėje, o paskui apėmė pasakiškas jausmas, nes mes didžiąją laiko dalį pabaigoje gynėmės. Visi varžovai perėjo į mūsų pusę, paliko gynybą tuščią, pavyko pabėgti į kontrataką, atlikti tikslų perdavimą ir pelnyti pergalingą įvartį.“

Tiesa, šios ketverios T. Gumbelevičiaus rungtynės starto sudėtyje jau yra istorija. Šeštadienį laukia dar viena dvikova su prieš sezoną vienais favoritų čempionate laikyta, o dabar žaidimo nerandančia „Kauno Žalgirio“ ekipa.

„Varžovų dar neanalizavome, tačiau tai tikrai darysime. Tikimės sunkių rungtynių, nes tai tikrai yra gera komanda, kuri turi neblogus žaidėjus, nors jiems dabar ir sunkiau sekasi“, – apie laukiančias rungtynes kalbėjo futbolininkas.

Pokalbio metu T. Gumbelevičius taip pat pastebėjo skirtumus tarp žaidimo Antroje lygoje ar U-18 čempionate ir „Optibet A lygoje“.

„Labiausiai skyrėsi pats sprendimų priėmimas. Žemesnėse lygose žaidimas labiau chaotiškas, tai į vieną, tai į kitą pusę, o čia viskas labiau taktiška. Negali praleisti įvarčio, nes tai gali nulemti visas likusias rungtynes“, – didžiausius skirtumus lygose išskyrė futbolininkas.

Treneris D. Lastauskas ne kartą spaudos konferencijose kartojo, kad šansą šiame sezone gaus visi, tik reikia juo pasinaudoti. Kol kas šansu T. Gumbelevičius naudojasi, tačiau pastebi, kad tobulėjimui ribų nėra.

„Yra pora sričių, kurias visada galima tobulinti – greitis ar jėga. Esu jaunas, todėl galima tobulėti ir tobulėti“, –  sakė septyniolikmetis vidurio gynėjas.

Jaunasis sūduvietis sulaukia daug palaikymo ir iš artimųjų, ir iš „Sūduvos“ sirgalių.

„Labai smagu, kad palaiko, nors ir taip pilna motyvacijos, kai debiutuoji A lygoje. 3 pergalės iš eilės ir toks palaikymas yra dviguba motyvacija nesustoti ir eiti toliau“, – pokalbį užbaigė T. Gumbelevičius.

Tiek Tomas, tiek ir visa „Sūduvos“ komanda jūsų palaikymo lauks jau šeštadienį vyksiančioje dvikovoje su „Kauno Žalgirio“ ekipa. Kviečiame įsigyti bilietą bei garsiai palaikyti komandą. Nuoroda: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/sportas/futbolas/marijampoles-suduva-kauno-zalgiris-401405/

Gal dar neskaitėte…

Artimiausios rungtynės: 

Skip to content