Treneris M. Moreira: „Turime mokyti vaikus svajoti“

2022-06-23

Balandžio mėnesį Marijampolės „Sūduvos“ vairą perėmęs ir su komanda be pralaimėjimų žygiuojantis treneris Miguelis Moreira vedė septynių dalių mokymus Marijampolės futbolo centro treneriams. Juose specialistas supažindino su fiziniu ir taktiniu sportininkų rengimu Portugalijoje, diskutavo apie futbolo ugdymo skirtumus bei kitomis aktualiomis futbolo temomis. Pats treneris pripažįsta, kad darbus norėtų tęsti ir toliau.

„Man svarbiausia, kad galiu būti naudingas klubui bei jaunimo treneriams. Aš mėgstu dalintis idėjomis ir žiniomis su kitais. Manau, tai naudinga ir jiems. Esame vienas klubas ir siekiame bendro tikslo, nors ir turime skirtingas užduotis. Šių kursų tikslas yra kalbėti apie futbolą, suprasti pagrindines Lietuvos futbolo idėjas, dalintis savo pamąstymais, aptarti Portugalijoje taikomus metodus. Esu laimingas, ir tikiuosi, kad sėkmingai tai darysime ir ateityje“, – pozityviai kalbėjo treneris.

Paklaustas apie futbolo skirtumus Lietuvoje ir Portugalijoje, „Sūduvos“ treneris teigė, kad jų yra nemažai: „Mes turime suprasti, kad turėti akademiją dideliame mieste yra lengviau nei mažame, tokiame kaip Marijampolė. Manau, didžiausias skirtumas yra futbolininkų svajonės. Portugalijoje vaikai, pradėdami sportuoti, turi svajonę kažką laimėti: titulus, taures ar uždirbti pinigus. Kartais tėvai galvoja, kad jei mano sūnus nebus futbolininkas, reikia mesti šį sportą. Aš manau, kad tai didelė klaida. Tu gali toliau žaisti ir mėgautis šiuo žaidimu.

Taip pat žaidžiant futbolą yra galimybė lengviau patekti į universitetą JAV. Turime mokyti vaikus svajoti bei leisti suprasti, kad futbolas gali jiems padėti pasiekti asmeninius tikslus. Dar vienas skirtumas yra intensyvumas vaikų treniruočių metu. Portugalijoje yra daugiau intensyvumo, tik taip žaidėjai tampa dar konkurencingesni.“

Futbolo specialistas iš Portugalijos teigė, kad ne tik „Sūduvos“, tačiau ir kitos akademijos mūsų šalyje gali tobulėti.

„Aš manau, ne tik „Sūduvos“, bet ir dauguma kitų akademijų Lietuvoje, gali eiti į priekį. Nemanau, kad naudoti kitos akademijos modelį, pavyzdžiui „Anderlecht“, yra teisinga. Galvoju, kad kiekvienas klubas turi turėti savo modelį priklausomai nuo miesto kultūros. Ji susideda iš žmonių, kurie čia gyvena ir istorijos, kurią miestas turi. Jeigu Portugalijoje jūs nukeliausite į miestą, kuriame žmonės labai daug dirba, žaidimo modelis ten bus toks, kuris atspindės šio miesto žmones. Kai futbolininkai eina į aikštę, yra aišku, kad jie čia atliks daug darbo, kaip ir to miesto žmonės. Ir bus priešingai, jei aplankysite miestą, kuriame žmonės yra labiau menininkai – tai atsispindės ir jų žaidimo stiliuje. Manau, kad Lietuvoje to žmonės gerai nesupranta, nes kopijuoja modelį nuo kitų ir neturi galimybės sukurti savo žaidimo stiliaus. Visi yra skirtingi: Marijampolė skiriasi nuo Kauno, Kaunas nuo Vilniaus, o Vilnius nuo Telšių, todėl manau, kad rinktis vienodą žaidimo modelį visiems – nėra geras kelias“, – nuomonę apie skirtingą žaidimo modelį šalyse išsakė specialistas.

„Sūduvos“ strategas taip pat turėjo galimybę padirbėti ir su mūsų akademijos futbolininkais, kurie treniruojasi su pagrindine komanda, o kartais žengia ir į aikštę.

„Jie yra labai protingi aikštėje, išpildo jiems skirtas užduotis. Didžiausias skirtumas tarp jų ir labiau patyrusių futbolininkų yra sprendimų priėmimo greitis. Vyresni žaidėjai tą patį veiksmą atlieka kiek greičiau nei mūsų jauni vaikinai, tačiau tam reikia laiko. Aš neturiu abejonių, kad Matas Miškinis, Tautvydas Burdzilauskas, Linas Zingertas, Žygimantas Baltrūnas ar kiti bus dar geresni žaidėjai, kadangi jie nuolat dirba su pagrindine komanda bei tobulėja“, – pozityviai užbaigė M. Moreira.

Gal dar neskaitėte…

Artimiausios rungtynės: 

Skip to content